صفحه اصلی / تور روسیه / خیابان آربات روسیه

خیابان آربات روسیه

خیابان آربات روسیه

خیابان آربات روسیه::Arbat Street

مسکو را بهتر بشناسیم

یکی از بهترین و زیباترین شهرهای روسیه، پایتخت آن مسکو می باشد. مسکو شهری زیبا است که قدمت تاریخی بالایی دارد. جاذبه های گردشگری آن واقعا بی نظیر هستند. جاذبه های گردشگری مسکو تاریخ این کشور را بیان می کند و هر کدام از آن ها فصل خاصی دارند. ما را دنبال کنید تا این جاذبه های گردشگری را توضیح دهیم. بیایید سری به خیابان آربات بزنیم. مطمعنا مکان زیبایی است.

بی شک می توان گفت که این خیابان یکی از قدیمی ترین و مشهورترین خیابان های مسکو است و قدمتی بالا دارد. طول این خیابان حدود یک کیلومتر است. این خیابان زیبا بین دو میدان اسمولنسکایا و میدان آرباتسکایا قرار دارد. در گذشته این مکان, محل سکونت اشراف زادگان بود و سران دولت در آنجا زندگی می کردند.

این خیابان از حدود قرن پانزده میلادی تا الان قدمت دارد. حتی چند سال پیش جشن 520 سالگی این خیابان گرفته شد و مراسم و جشن های جالبی در آن برگزار شد.

این خیابان تا اواسط قرن بیستم از خیابان های اصلی و غربی کاخ کرملین بود. اما در سال 1960 بود که خیابانی موازی خیابان آربات ساختند تا و نقش خیابان اصلی کاخ را به آن دادند. این خیابان آربات جدید نام گرفت.

همان طور که میدانید سال ها پیش به علت جنگ های روسیه و فرانسه یک جریان آتش سوزی در مسکو روی داد. جریانی که خیلی از جاذبه های مسکو را ویران کرد و معماران مجبور به ساخت دوباره ی آن شده بودند. این خیابان هم در این جریان آتش سوزی قرار گرفت. می توان گفت که تغریبا آسیب دید ولی دوباره بازسازی شد.

این خیابان زیبا دیدنی های فراوان دارد. دیدنی هایی از جمله: خانه ی ملینیکوف, مجسمه ی بولات شاعر, خانه ی اسپاسو, موزه ی پوشکین و کلیسای منجی در شن ها. در طول سفر خود به روسیه این مکان زیبا را از دست ندهید.

 

تور روسیه | تور ارزان روسیه |قیمت تور روسیه

درباره kiyomars

این مطالب را نیز ببینید!

بهترین تور روسیه خرداد

بهترین تور روسیه خرداد

بهترین تور روسیه خرداد بهترین تور روسیه خرداد::Tour Russia KHORDAD می توان یکی از کشور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *