صفحه اصلی / تور روسیه / قلعه ی پیتر و پاول روسیه

قلعه ی پیتر و پاول روسیه

قلعه ی پیتر و پاول روسیه

Peter and Poul fortness

قلعه ی پیتر و پاول روسیه:: سنت پترزبورگ یکی از شهر های بزرگ و توریستی جهان است. این شهر باشکوه قدمت تاریخی بالایی دارد و هر کدام از جاذبه های دیدنی آن یک تاریخ زیبا را شرح می دهند. این شهر نخستین بار توسط پطر کبیر بنا شد و تا سال ها پایتخت روسیه بود. مطمعنا شما توریست های عزیز بازدید این شهر را دوست دارید. پس با ما همراه باشید که اکنون می خواهیم قلعه ی پیتر و پاول را بررسی کنیم.

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ قلعه ی پیتر و پاول روسیه است.

اولین بنای ساخته شده در شهر سنت پترزبورگ قلعه ی پیتر و پاول است. هم زمان با تاسیس شهر سنت پترزبورگ این قلعه ی بزرگ در سال 1703 در جزیره ی زایاچی  ساخته شد.

هدف اصلی ساختن این قلعه کنترل رودخانه و دسترسی لازم به دریای بالتیک بود. اما در جنگ روسیه و سوعد هم هب دلیل استحکام کافی نقش بزرگی ایفا کرد. همچنین سازندگان این قلعه ی بزرگ دو معمار مشهور ایتالیایی و آلمانی یعنی دومنیکو ترزینی و کریستوفر مونیخ بودند.

اگر از این قلعه ی با شکوه دیدن کنید, خواهید دید که در مرکز این قلعه کلیسای پتر مقدس قرار دارد و ارتفاع حدود 5 متر است. این قلعه هنوز هم بلند ترین قلعه ی سنت پترزبورگ به شمار می آید. در این کلیسای با شکوه آرامگاه تمام تزار های روسیه قرار دارد و از این جهت حاعر اهمیت است. همچنین در محوطه ی همین قلعه یک ساختمان ضرابخانه ای وجود دارد که از آن زمان تاکنون مسعول ضرب مسکوکات است.

در این مکان بزرگ تاریخی یک قلعه ی دیگر را مشاهده میکنید که به زندان باستیل روسیه معروف است. این زندان هم حاعز اهمیت است. چون در گذشته های دور, الکسی پسر پطر کبیر, داستایفسکی نویسنده ی مشهور روسی و برادر لنین گورکی اسیر این زندان بودند.

توپ های این قلعه راس ساعت 12 ظهر شلیک می شوند. پس سعی کنید تا 12 ظهر از این قلعه دیدن کنید و لذت ببرید.

تور روسیه | تور ارزان روسیه |قیمت تور روسیه

درباره kiyomars

این مطالب را نیز ببینید!

بهترین تور روسیه خرداد

بهترین تور روسیه خرداد

بهترین تور روسیه خرداد بهترین تور روسیه خرداد::Tour Russia KHORDAD می توان یکی از کشور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *