از جدیدترین قیمت تور روسیه اطلاع دارید؟

قیمت تور روسیه برای تابستان ۹۵ مخصوصا تیر ۹۵ در آژانس گشت نوید مناسب ترین قیمت در بین تورهای روسیه است. آژانس گشت نوید با پروازهای بی شماری نظیر قطر ایرلاین و امارات و …. برای تور روسیه و ساعات پروازی مناسب آماده خدمت رسانی به گردشگرانی است که عاشق دیدن از جذابیت های روسیه و مسکو و سن پترزبورگ هستند.همچنین ما هتل های ۵ ستاره و چهار ستاره بی نظیر و با امکانات کاملی را در شهر های روسیه شامل میکو و سن پترزبورک به شما معرفی خواهیم کرد. با ما تماس بگیرید : ۲۲۳۳۲۷۵۳

قیمت تور روسیه
قیمت تور روسیه

پر طرفدارترین شهر روسیه کدام است؟

مسکو دارای شهرهای زیادی است که عبارتند از : مسکو  ، سن پترزبورگ ، نووسیبیرسک ، یکاترینبورگ ،نیژنی ،نووگورود سامارا، قازان ، امسک ، چلیابینسک ، روستوف-نا-دونو ، اوفا ، ولگاگراد ، پرم ، کراسنویارسک ، ایژوسک ، یاروسلاول . از این شهرها مسکو و سن پترزبورگ از مهمترین شهرهای روسیه و جزو جاذبه های روسه هستند و اکثرا گردشگران این دو شهر را مقصد سفر خود انتخاب میکنند.

جاذبه های تاریخی و گردشگری در روسیه بسیار زیاد است. اگر میخواهید به روسیه سفر کنید حتما دو هفته برنامه خود را تنظیم کنید تا بتوانید کلیه جاذبه های گردشگری را ببینید.  روسیه این افتخار را داشته است که هر سال میزبان میلیون ها گردشگر است .

اگر به مسکو سفر کردید حتما به این مکان ها سری بروید و این جاذبه ها را از دست ندهید. شامل : متروی مسکو، ساختمان‌های هفت خواهر، مجسمه مایاکوفسکی، مجسمه‌های لنین، میدان سرخ، موزه جنگ، پارک پیروزی، مقبره ولادیمیر لنین، مجموعه کرملین و  تپه وارابیف که معروف به تپه گنجشک‌ها است .

اگر میخواهید به روسیه مسکو و سن پترزبورگ سفر کنید حتما در ماه جولای و یا ماه آگوست این سفر را انتخاب کنید زیرا این ماه ها ، ماه های گرم روسیه است و اگر میخواهید سفری خوب داشته باشید این ماه ها را برای سفر به روسیه انتخاب کنید.  البته اگر علاقه مند به سرما هستید و برف بازی را دوست دارید و از گرما متنفرید ماه های دیگر در روسیه هوا سرد است و خاص این افراد است. البته سعی کنید ماه اکتبر و آوریل را برای سفر به روسیه انتخاب نکنید چون این ماه ها اوایل برف است و هوا برای سفر جذاب نیست. یعنی نه گرم است نه سرد! و چون برف ها آبکی هستند قدم زدن در خیابان های مسکو و شهرهای دیگر روسیه سخت خواهد بود.

تاریخ روسیه  History of Russia

روسیه یکی از کشور های بزرگ و شناخته شده ی جهان، تاریخی پیچیده و خواندنی دارد. این کشور در دوره های مختلف تاریخ درخشش خاصی داشته که اکنون به اینجا رسیده است. با ما همراه باشید تا تاریخ روسیه را بررسی کنیم.

حدود هفت صده بعد از میلاد مسیح بود که قبایل ملقب اسلاو به دلایل خاصی مهاجرت به مکان های بکر و ساکت را شروع کردند. آن ها به سمتی روانه شدند که روسیه ی امروزی در آن قرار دارد و در غرب روسیه که پیش از این جایگاه قبایل ژرمن بود، ساکن شدند. این گروه به دو دسته ی کیف و پولوتسک بودند که هر کدام نواحی خاصی در روسیه ی غرب را اشغال کردند.

حدود سال های زیادی گذشت که مردم با آب و هوا و شرایط روسیه کنار آمدند و زندگی جدید را پذیرفتند. در طی قرن هفدهم میلادی گروه های اسلاو شرقی روسیه را پر کردند و با قبایل اطراف خود از جمله قبیله ی فنلاندی، ماشچرا و… کم کم و با حالت صلح در آمیختند.

در این میان قبایلی به نام وایکینگ ها در اسکاندیناوی و وارانجیان پیدا شدند که دزدان دریایی بودند که از طریق دریای بالتیک،سیاه و خزر ماجراجویی می کردند. در این میان که وارانجیان به دریاهای روسیه رسیدند ساکنان اسلاوی وارانجیان ها را به عنوان محافظان خود به اسارت گرفتند. وارانجیان ها قلمرو را گسترش دادند تا این که در قرن نهم اولین حکومت اسلاو شرقی به نام روسی کییفی به وجود آمد. در میان مردم اسلاو تا پایان قرن دهم، اقلیت هایی به وجود آمد. در این میان اسلاو شرقی لشکر کشی به تزارگراد یا قسطنطنیه ( استانبول امروزی) را آغاز کرد و تحت تاثیر زبان های رومی و مسیحیت قرار گرفت. همچنین دروژینا که رهبر برجسته ی آن زمان بود اقدام مهمی انجام داد و خزری ها را که ادعای مالکیت برای رود ولگا می کردند سرکوب کرد. در همین هنگام امپراطوری بیزانس( یونان ) پیوسته در حال توسعه و پیشرفت بود و با تاثیر پذیری از روس کییفی سرنوشت خوبی برای خود رقم زد.

یکی از مهم ترین رویداد های آن زمان برای اسلاو های شرقی پذیرفتن دین مسحیت و به خصوص ارتدکس بود. تا اواخر قرن یازده حکومت روسی کییفی به شکوفایی های بزرگی دست یافت. حتی در مقایسه با زبان های تحت نفوذ مسیحیت در اروپایی، زبان اسلاو کمتر دستخورده شد. اما در اواخر قرن یازده بود که قسمت های جنوبی کییف توسط بیابان گردهای ترک، مورد آسیب واقع شد و مردم برای امنیت ناچار به ترک آن جا شدند. سرانجام درگیری ها بین خانواده های سلطنتی و آن ها قرار گرفت و نهایتا این سرزمین به نابودی رسید. در آن زمان حمله ی مغول ها نیز به این ویرانی شتاب داد. در نهایت مغول ها کییف را تسخیر کردند و تا لهستان و مجارستان پیش رفتند. به طور خلاصه مدت زیادی از وجود مغول ها در روسیه گذشت و شهری کییف که ان زمان سختی های زیادی برای پیشرفت و سازندگی تحمل کرده بود نابود گردید. مغول ها بعضی شهر ها را نابود کردند و روسیه را تحت سلطه ی خود درآوردند. در این میان شخصی به نام الکساندر نوسکی بود که سعی کرد حمایت مغول ها را با سیاست هرچه تمام تر به دست آورد. سرانجام در قرن چهارده میلادی مغول ها روبه فروپاشی رفتند و روس ها احساس کردند که دوباره می توانند قدرت بگیرند. روس ها رشادت و سختی های فراوان دوباره سرزمین خود را گرفتند.

در این قسمت با تاریخ اولیه روسیه آشنا شدیم. پس از آن در روسیه پادشاهان زیادی از جمله کاترین کبیر، پیتر کبیر، ایوان ها و رومانوف ها حکومت کردند و در هر دوره ی تاریخ، اقدامات خاصی انجام دادند. از مشهور ترین آن ها، پتر کبیر، کاترین کبیر است. با ما همراه باشید تا با آن ها آشنا شویم

پیتر کبیر

یکی از بهترین تزار های روسیه که نقش عمده ای در تاریخ روسیه دارد. پیتر کبیر است. پیتر کبیر برای روسیه خدمت زیادی انجام داد. از مهم ترین اقدامات او، گسترش روسیه به یک قلمروی وسیع بود. سپس بیشتر مردم را به کشاوری و رونق کشور وادار کرد.

پتر کبیر در اولین اقدام جنگی خود، در مقابل عثمانی ها قرار گرفت و آن ها شکست داد. سپس با لهستان و دانمارک اتحاد پنهانی برقرار کرد تا علیه سوئد قرار بگیرد. طی این اتفاق جنگ بزرگ شمال به وجود آورد و سوئد را خسته از جنگ وادار به صلح کرد. پس از آن پتر چهار ایالت دیگر را تسخیر کرد و شهر زیبای سنت پترزبورگ را بنا کرد.

پتر کبیر در سال ۱۷۲۵ در گذشت. اما در آن زمان هیچ جانشینی برای خود تعیین نکرده بود و سرنوشت روسیه نا معلوم بود.

کاترین کبیر

پس از مرگ پیتر کبیر سال های زیادی گذشت تا این که حدود سال های ۱۷۶۲ کاترین کبیر، شاهزاده ی ژرمنی به حکومت رسید. او به طرز ماهرانه همسرش را که پادشاه روس بود کشت و اعلام کرد که او سکته ی مغزی کرده است. کاترین همچون پیتر کبیر، در فکر کشور گشایی های پیاپی بود. او اقدامات فراوانی انجام داد. او به طور ماهرانه ای به جنگ با عثمانی ها رفت و مرزهای جنوبی روسیه را گسترش داد. کاترین در طی حکومت خود اقدامات دیگری انجام داد و در آن زمان هزینه ی بالایی پرداخت کرد تا ۳۰۰۰ اثر هنری از اروپا وارد کند و موزه ی زیبایی به نام موزه ی آرمیتاژ را بنا کرد.

بیشتر آثار گردشگری روسیه مربوط به پادشاهان و اقدامات خاص آن ها برای بقای کشور است. کاخ های تزار ها از دوران مختلف تا کنون باقی مانده است. سفر به روسیه و دیدن مسکو و سنت پترزبورگ را از دست ندهید. گویی ادبیات و تاریخ روسیه تفاوت خاصی را نشان می دهد.

تور روسیه سنت پترزبورگ

درباره نویسنده

گشت نوید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید