صفحه اصلی / تور روسیه / میدان سرخ روسیه

میدان سرخ روسیه

میدان سرخ روسیه

میدان سرخ روسیه::The rad square

روسیه را بهتر بشناسیم

یکی از مهم ترین و توریستی ترین کشورهای جهان روسیه است. هر کدام از جاذبه های گردشگری روسیه یک تاریخ زیبا و فراموش نشدنی را نشان می دهند. مسکو یکی از بهترین شهر های توریستی است. بیایید با میدان سرخ آشنا شویم.

یکی از زیباترین و بهترین بخش های روسیه را میدان سرخ نشان تشکیل می دهد. سرخ در زبان های روسی معنای زیبا را می دهد. اما منظور از کاخ سرخ  نشانه ی کمونیست ها یا اجر های سرخ دیوار کاخ کرملین است. این میدان زیبا در قلب شهر مسکو قرار دارد و اصلی ترین نماد کشور روسیه است.

کاخ کرملین و کلیسای جامع سنت باستیل در این میدان واقع شده اند که هر کدام به تنهایی از جاذبه های گردشگری مسکو به شمار می آید. و همین مکان ها تاثیر ویژه ای در محبوبیت میدان سرخ دارد.

محبوبیت میدان سرخ ماجرای جالبی دارد. زمانی که کار کرملین مشغول به ساخت بود, میدانی در کنار آن به وجود آمد که جایگاه ویژه ای برای بازرگانان شد. به بیان دیگر بازرگانان در این میدان بساط خود را پهن می کردند و مشغول تجارت می شدند. با گذر زمان با دیگر بازرگانانی که از سرزمین های پست دریا می آمدند ملاقات می کردند. این روال ادامه داشت تا اینکه جنگی میان روسیه و تاتار های مهاجم در گرفت. در این جنگ همه ی اهلی روسیه و از همه نوع قشر, اعم از روحانیون, مردان و زنان و کودکان حضور داشتند و به دعا و عبادت برای آزادی کشورشان مشغول شدند. چندی بعد که روسیه از بند دشمن آزاد شد, در روز اول نخستین گروه های پیروز از جنگ وارد شهر شدند و به کاخ کرملین رسیدند. پس اکنون شما می دانید که این میدان چه قدر می تواند مهم باشد.

باید از شخصی به نام ژوزف بویوف هم یاد کرد که نقش مهمی در اعتبار میدان سرخ دارد. این استاد برجسته ی کلاسیک روسی نقش مهمی در بازسازی میدان سرخ داشت و حتی در سال های بعد از انقلاب کبیر, رژه های ارتش در آنجا انجام می شد. در طی سفر خود این میدان را از دست ندهید و از تمام بخش های آن دیدن کنید.

تور روسیه | تور ارزان روسیه |قیمت تور روسیه

درباره kiyomars

این مطالب را نیز ببینید!

بهترین تور روسیه خرداد

بهترین تور روسیه خرداد

بهترین تور روسیه خرداد بهترین تور روسیه خرداد::Tour Russia KHORDAD می توان یکی از کشور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *