صفحه اصلی / تور روسیه / کاخ پترهوف روسیه

کاخ پترهوف روسیه

کاخ پترهوف روسیه

کاخ پترهوف روسیه::HOUSE PTRHVF

یکی از شهر های مهم و توریستی کشور روسیه سنت پترزبورگ است. این شهر بزرگ قدمت بالایی دارد و جاذبه های گردشگری آن بی نظیر هستند. نخستین بار این شهر بزرگ توسط پتر کبیر ساخته شد. پطر کبیر این شهر ها را به عنوان پایتخت روسیه انتخاب کرد و تا سال ها این روال ادامه داشت. او همچنین تعداد زیادی جاذبه ی گردشگری به آن افزود. سال ها بعد تزار های دیگر تعداد مکان های دیدنی سنت پترزبورگ را زیادی کردند. تا اکنون که این شهر قطب توریستی روسیه شده است. حال با ما همراه باشید تا کاخ پترهوف را بررسی کنیم.

این  کاخ پترهوف روسیه خیلی بزرگ نیز ساخته ی پتر کبیر است که در گذشته ی نه چندان دور رومانوف ها در این کاخ حکومت می کردند. این عمارت با شکوه نیز به عنوان بخشی از میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این جور که پیداست پتر کبیر علاقه ی زیادی فرهنگ و زبان غربی داشت. چون این کاخ برگرفته از زبان آلمانی به معنی دودمان پتر است.

فراموش نکنید که طی مسافرت خود در روسیه از این مکان دیدن کنید.

کاخ پترهوف در بخش فدرال سنت پترزبورگ و در ضلع جنوبی سواحل خلیج فنلاند قرار دارد. مجموعه کاخ ها و قصر های پترهوف واقعا بی نظیر هستند.

ساخت این قصر در سال 1714 شروع شد. پتر کبیر خود بر ساخت آن نظارت می کرد و حتی بعد از مرگ او ساخت و ساز ادامه داشت. حتی پتر کبیر در سال 1721 در کنار این قصر یک تولیدی را اندازی کرد که رونق خوبی داشت و بعد ها تبدیل به یک کارخانه ی ساعت سازی شد و از سال 1962 تا به امروز مشغول ساخت ساعت های روسی هستند.

در طول قرن های 18 تا19 پس از مرگ پیتر باز هم این قصر دچار تغییراتی شد. این تغییرات توسط الیزابت دختر پیتر صورت می گرفت. الیزابت محوطه ی باغ را گسترش داد و بر فضای باغ و زیبایی باغ ها افزود. همچنین سیستم فواره ی داخل را که از آبشار اصلی نشعت می گرفت بهبود بخشید. سال ها گذشت تا نوبت به کاترین کبیر رسید. او مقر فرمانروایی خود را تغییر داد ولی در زمان نیکلاس اول پترهوف باز به حالت اصلی خود بازگشت.

این کاخ مجلل سلطنتی مانند بسیاری دیگر از مکان ها در جنگ جهانی مورد تهاجم قرار گرفت و آسیب دید. اما دوباره بازسازی شد.

پترهوف شامل باغ ها و پارک ها, فواره ی زیبا و کاخ بزرگ میشود.

کاخ بزرگ دارای معماری فوق العاده است. این کاخ شامل یک کاخ اصلی می شود که پترهوف را دو قسمت کاخ بالا و پایین تقسیم می کند.

باغ های پترهوف بسیار زیبا و رویایی هستند. مطمعنا از قدم زدن در آن ها لذت می برید.

فواره های پترهوف زیبا و تاریخی هستند. که در نهایت به خلیج فنلاند وصل می شوند.

تور روسیه | تور ارزان روسیه |قیمت تور روسیه

درباره kiyomars

این مطالب را نیز ببینید!

بهترین تور روسیه خرداد

بهترین تور روسیه خرداد

بهترین تور روسیه خرداد بهترین تور روسیه خرداد::Tour Russia KHORDAD می توان یکی از کشور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *