صفحه اصلی / تور روسیه / کاخ کاترین روسیه

کاخ کاترین روسیه

کاخ کاترین روسیه

Catherine palace

کاخ کاترین روسیه::یکی از کشور های مخصوص جهانگردی جهان کشور روسیه است. روسیه کشوری زیبا با قدمت تاریخی زیبایی است. هر کدام از جاذبه های گردشگری روسیه یک تاریخ زیبا از این کشور را بیان می کنند. توریست ها دوست دارند تا در شهر های مسکو و سنت پترزبورگ گردش کنند. با ما همراه باشید تا جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ و به خصوص کاخ کاترین کبیر را بررسی کنیم.

اگر از 30 کیلومتری سنت پترزبورگ شروع کنیم, به مکانی به نام تزار سکویه سلو می رسیم که معنی آن دهکده ی تزارها می باشد. در آین مکان قصر تابستانی کاترین اول همسر پیتر کبیر قرار دارد.

در طی جنگ های سوعد و روسیه این منطقه در اشغال نیرو های سوعدی قرار داشت اما پس از سال ها زمانی که روسیه آزاد شد این منطقه پس گرفته شد و پیتر آن را به همسرش کاترین هدیه داد. کاترین به بزرگ ترین معمار آن زمان برانشتین دستور داد تا کاخی بزرگ در آن اهدا کند. این اتفاقات طی سال های 1717 تا 1723 افتاد و کاترین مصمم بود تا آن را به عنوان یک اتفاق غیر منتظره به تزار هدیه کند و برای آن هزینه ی بسیار زیادی پرداخت. اما وقتی پتر از جنگ بازگشت کاترین را مورد سرزنش قرار داد. سالیان سال گذشت. پس از گذشت چند سال دختر پتر الیزات اول به کمک معمار ایتالیایی و به یاد بود مادرش این کاخ را گسترش داد.

وقتی زمان حکومت کاترین کبیر فرا رسد این کاخ گسترش بیشتر یافت و کلیسای مخصوص، اتاق های عقیق و پارک به سبک های فرانسوی و انگلیسی به آن ها اضافه شد. در داخل پارک ارمیتاژ کوچک، مجسمه های رومی قرن هجده, ساختمان نیروگاه دریایی و استراحت گاه تابستانی وجود دارد. بعد ها راسترلی این کاخ را به سبک باروک  درست کرد ولی کامرون دوباره آن را دچار تغییر کرد و سبک کلاسیک را به آن اضافه کرد. شاید علت جذابیت کاخ سبک های متفاوت آن باشد.

طی سال های 1792 تا 1800 قصر الکساندر به سبک کلاسیک پایانی به این کاخ اضافه شد. در سال 1811 هم مدرسه ای به سبک و روش اشراف زادگان هم به این مجموعه اضافه گردید. فراموش نکنید در این مدرسه اشخاص مهمی مانند الکساندر پوشکی ( بنیان گذار ادبیات روس) درس خواندند. این مکان تا سال1917 مکان تابستانی تزار ها بوده ولی بعد از آن و بعد از پیروزی انقلاب به فرمان لنین موزه ی ملی روسیه شناخته شد.

امروزه این کاخ به عنوان یک مکان بزرگ توریستی, مورد توجه توریست ها است. یادتان باشد درطی مسافرت خود به روسیه این مکان را از دست ندهید.

تور روسیه | تور ارزان روسیه |قیمت تور روسیه

درباره kiyomars

این مطالب را نیز ببینید!

بهترین تور روسیه خرداد

بهترین تور روسیه خرداد

بهترین تور روسیه خرداد بهترین تور روسیه خرداد::Tour Russia KHORDAD می توان یکی از کشور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *