صفحه اصلی / تور روسیه / کلبه ی پطر کبیر روسیه

کلبه ی پطر کبیر روسیه

کلبه ی پطر کبیر روسیه

کلبه ی پطر کبیر روسیه::Cabin of the great peter

سنت پترزبورگ یکی از شهر های توریستی جهان است و جاذبه های گردشگری آن جنبه ی تاریخی بالایی دارند. هر کدام از جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ یک تاریخ با شکوه با بیان می کنند. کلیساها, کاخ ها و موزه های سنت پترزبورک قدمت شهری را نشان می دهند که سال ها پیش توسط پتر کبیر بنا شد. پس با ما همراه باشید که در این متن کلبه پطر کبیر را بررسی میکنیم.

این کلبه ی چوبی از بهترین و قدیمی ترین جاذبه های دیدنی سنت پترزبورگ است. هیچ وقت بازدید از این کلبه ی زیبا و چوبی را از دست ندهید. چون با دیدن آن شما به حال و هوای قدیمی, زمانی که نخستین بار شهر سنت پترزبورگ ساخته شد می روید.

تزار روسیه در آن زمان وقتی دستور به ساخت این شهر کرد, این کلبه ی چوبی ساخته شد تا اقامت گاه پتر کبیر قرار بگیرد.

در سال 1703 نجاران ارتش تنها در ظرف سه روز این کلبه را ساختند. این کلبه ی کوچک تنها دارای 60 متر مربع مساحت بود و طراحی آن به گونه ای بود که تنها دارای سه اتاق, یعنی اتاق نشیمن, اتاق خواب و اتاق مطالعه بود. پتر کبیر به همین مکان راضی بود چون می خواست از نزدیک ساخت و سازها را ببیند.

معماری این کلبه ی زیبا ترکیبی از معماری های هلندی و با پنجره های بزرگ هنرمندانه و معماری سنتی سبک قرن 17 است. از بازدید این مکان توریستی لذت ببرید.

پتر کبیر آن زمان از سال 1703 تا 1708 در آن کلبه اقامت کرد. سالیان درازی از ماجرای پتر و جنگ هایش می گذرد. اما  هنوز بعضی وسایل پتر در این کلبه به عنوان عتیقه باقی مانده.

پتر می خواست معماری های سنت پترزبورگ را به روش معماری های آن زمان اروپا بسازد ولی به خاطر این کار بودجه کافی نداشت به همین دلیل دستور داد که دیوازر های چوبی رنگ شوند و شبیه دیوار های آجری باشند.

چند سال بعد پتر از آن کلبه خارج شد و کاترین همسرش دستور داد تا کلبه را محافظت کنند. به همین دلیل دیوار های بزرگ فلزی دور کلبه قرار دادند.

در 1944 یک مجسمه از نماد پتر کبیر توسط پارمن زابلو قرار داده شد.

تور روسیه | تور ارزان روسیه |قیمت تور روسیه

 

درباره kiyomars

این مطالب را نیز ببینید!

بهترین تور روسیه خرداد

بهترین تور روسیه خرداد

بهترین تور روسیه خرداد بهترین تور روسیه خرداد::Tour Russia KHORDAD می توان یکی از کشور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *