صفحه اصلی / تور روسیه / کلیسای سنت ایزاک روسیه

کلیسای سنت ایزاک روسیه

کلیسای سنت ایزاک روسیه

کلیسای سنت ایزاک روسیه::Church of St. Isaac

یکی از بهترین کشور های توریستی جهان کشور پهناور روسیه است. روسیه کشوری قدیمی و زیباست که به دلیل جاذبه های گردشگری تاریخی اش توریست های زیادی را به سمت خود می کشاند. گویی جاذبه های گردشگری کشورش, نماد ها و تاریخ کشور را توضیح می دهند. با ما همراه باشید تا جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ را بررسی کنیم. این شهر زیبا حدود 300 سال پیش به دست پطر کبیر بنا شد و تا سال ها پایتخت روسیه بود, ولی بعد از آن جای خود را به مسکو داد.

بیایید کلیسای سنت ایزاک را بشناسیم.

ایزاک در زبان های لاتین معنی اسحاق را می دهد. کلیسای سنت ایزاک یکی از کلیساهای ارتدکس روسی و چهارمین کلیسای بزرگ دنیا است که به یاد حضرت اسحاق نام گذاری شده است. اگر وارد شهر سنت پترزبورگ شوید, می توانید به راحتی این کلیسا را مشاهده کنید. چون کلیسای سنت ایزاک از هر طرف قابل مشاهده است. باید بدانید چنان عظمتی دارد که شما را شیفته ی خود می کند.

نخسین بار معماران در سال 1710 شروع به احداث آن کردند. این کلیسا در طی های متعدد چهار بار تجدید بنا شد ولی ساختمان زیبای فعلی آن در سال 1818 تا 1858 به دست معماران فرانسوی ساخته شد.

این کلیسای با شکوه برای 14 هزار نفر عبادت کننده ظرفیت دارد.

ارتفاع این کلیسای بزرگ حدود 101 متر و طول و عرض آن به ترتیب حدود 114 و 97 متر می باشد.

در آغاز  گنبد زیبای این کلیسا طلایی رنگ بود ولی در جریان جنگ جهانی دوم این گنبد با شکوه را به رنگ خاستری در آوردند تا کمتر جلب توجه باشد و ویران نگردد.

همچنین این گنبد زیبا از دوران حکومت کمونیسم ها و ترویج دین زدایی به شکل یک موزه در آمده ولی بعضی سال ها و بعضی مراسم  مذهبی هنوز مورد استفاده قرار می گیرد.

تور روسیه | تور ارزان روسیه |قیمت تور روسیه

درباره kiyomars

این مطالب را نیز ببینید!

بهترین تور روسیه خرداد

بهترین تور روسیه خرداد

بهترین تور روسیه خرداد بهترین تور روسیه خرداد::Tour Russia KHORDAD می توان یکی از کشور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *