صفحه اصلی / هتل های روسیه / کلیسای سنت باسیل روسیه

کلیسای سنت باسیل روسیه

کلیسای سنت باسیل روسیه

کلیسای سنت باسیل روسیه::Basil`s Cathedral

بی تردید می توان روسیه یکی از بهترین و زیباترین کشور های توریستی جهان است. روسیه قدمت بالایی دارد و جاذبه های آن بیشتر از نوع جاذبه های تاریخی و فرهنگی هستند. مسکو و سنت پترزبورگ از بهترین شهرهای روسیه هستند که توریست های زیادی را جذب می کنند.

بیایید با جاذبه های گردشگری مسکو آشنا شویم. با ما همراه باشید که در این متن کلیسای سنت باسیل را بررسی می کنیم.

در زبان اسلاو معنی این کلیسا, واسیل مقدس و جامع است. این کلیسا هم مانند دیگر جاذبه های مسکو جنبه ی تاریخی دارد که توسط ایوان مخوف یکی از تزار های روسیه ساخته شد. از ایوان مخوف صحبت های گوناگونی و عجیبی شده است. چون وقتی این کلیسا ساخته شد تحت تاثیر فراوان زیبایی های کلیسا قرار گرفت به گونه ای که شگفت زده شو و دستور داد تا چشم معمار را کور کنند تا دیگر هیچ وقت نتواند چنین بنایی به آن زیبایی طراحی کند.

این بنای بی همتا در میدان سرخ ساخته شده است. گویی میدان سرخ بسیار معروف است. چون کلیسای بزرگ منجی را هم در خود جای داده است. کاخ کرملین ه مدرست در سمت چپ آن قرار دارد. کلیسای سنت باسیل همواره در معرض دید همه است و روی یک بلندی واقع شده است. در آغاز قرار بر این بود که این کلیساها جدا از هم باشند اما با ساختن برج بزرگ میان قلعه ها یک پیوند محکم برقرار شد و اینان یک کلیسای متحد شدند. معمولا مراسم های سال نو در این کلیسا برقرار می شود.

این بنای بزرگ که از قرن 16 تا کنون باقی مانده در فرهنگ روس ها جلوه ای خاص دارد و می توان گفت سمبلی است از فرهنگ روسیه با توجه به یک موقعیت جغرافیایی خاص میان آسیا و اروپا. اگر دقت کرده باشید این کلیسا جلوه ی منحصر به فرد خود را دارد و متفاوت از دیگر کلیساها می باشد. در ظاهر مانند یک خیمه به نظر می رسد و گنبد های آن به گنبد های پیازی معروف هستند.

همچنین اگر نگاه دقیق تری به قسمت مقابل کلیسا بیاندازید مجسمه ای را می بینید. این دو مرد نماد های منیین و پوژار سکی هستند که از قهرمانان روسیه در جنگ های روسیه, لهستان در محدوده قرن های شانزده و هفده هستند. هرگز این بنای زیبا را از دست ندهید.

تور روسیه | تور ارزان روسیه |قیمت تور روسیه

درباره kiyomars

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *