صفحه اصلی / تور روسیه / کلیسای ناجی در خون روسیه

کلیسای ناجی در خون روسیه

کلیسای ناجی در خون روسیه

کلیسای ناجی در خون روسیه::The church of the savior on blood

باید بدانید که یکی از شهر های مهم و توریستی جهان سنت پترزبورگ واقع در روسیه است. این شهر زیبا و با قدمت جاذبه های دیدنی فراوانی دارد که هر توریستی را به سمت خود می کشاند. نخسین بار پتر کبیر دستور ساخت این شهر را داد و بعد ها انواع کلیساها و موزه ها در آن جا ساخته شد. با ما همراه باشید که اکنون می خواهیم کلیسای ناجی در خون را بررسی کنیم.

این کلیسا هم مانند کلیسای سنت ایزاک یکی از کلیساهای ارتدکس روسی واقع در خیابان نوسکی است. شاید به ظاهر نمای داخلی این کلیسا شبیه به کلیسای سنت ایزاک باشد. برای بازدید سنت پترزبورگ هیچ وقت این بنا را از دست ندهید.

این کلیسا در بین سال های 1883 تا 1907 ساخته شد و هزینه ساخت آن از خانواده ی سلطنتی تامین شد. سبک آن متفاوت است و به سبک نعوکلاسیک معروف است و دارای پنج گنبد زیبا و متفاوت است. این کلیسا همچنین محل قتل الکساندر یکی از تزار های روسی و بنایی برای یادبود وی است. این کلیسا از بهترین و قابل تحسین ترین کلیساهای روسیه می باشد. چون تمام سنگ ها و موزاییک های آن به طور قابل تحسین و با مهارت کامل در رنگ های مختلف در کنار هم چیده شده اند. این کلیسا ویژگی خاص دیگری هم دارد و این است که ورودی اصلی ندارد و به جای آن دو ورودی در دو طرف کلیسا دارد. نخستین بار این قانون توسط الکساندر  سوم و به یاد پدرش الکساندر دوم تصویب شد و همین باعث محبوبیت او شد. ولی سال ها بعد که الکساندر توسط نیروهای مردمی ترور شد, مردم این محل و نیمه ی غربی کلیسا را برای ترور او انتخاب کردند. شما می توانید در مکانی خاص که از سطح کلیسا جدا شده, آثار خون را ببینید.

 

تور روسیه | تور ارزان روسیه |قیمت تور روسیه

درباره kiyomars

این مطالب را نیز ببینید!

بهترین تور روسیه خرداد

بهترین تور روسیه خرداد

بهترین تور روسیه خرداد بهترین تور روسیه خرداد::Tour Russia KHORDAD می توان یکی از کشور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *